Quiz wiedzy o Niemczech w Kleczewie

Młodzież z Gimnazjum "Am Linderberg" z partnerskiego powiatu Ilm (Niemcy) po raz czwarty gościła w powiecie konińskim.

Tym razem - od 7-go do 11-go września - uczniowie zwiedzili m.in. klasztor w Kazimierzu Biskupim oraz Sanktuarium Maryjne w Licheniu. W programie pobytu znalazł się również wyjazd do miasta Mikołaja Kopernika - Torunia oraz zwiedzanie renesansowego zamku Anny Wazówny w Gołubiu-Dobrzynie.

Atrakcją tegorocznej wizyty był zorganizowany w czwartek, 10 września w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie quiz "Niemcy - polityka, historia, geografia i kultura". Swoją wiedzę na temat Niemiec sprawdzili uczniowie z Zespołów Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie i Sompolnie oraz Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych z Żychlina wspierani przez gości z Gimnazjum w Ilmenau. Celem konkursu było nie tylko popularyzowanie wiedzy, ale również kształtowanie dialogu międzykulturowego wznoszącego się ponad podziały językowe.

Zwycięską drużyną okazali się uczniowie z Żychlina, którzy zdobyli 26 punktów wyprzedzając od dwa punkty gospodarzy - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie. Uczniom z Sompolna przypadło trzecie miejsce. Poziom rywalizacji zarówno uczestnicy, jak i nauczyciele oceniali jako wysoki, a zwycięzcy otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Koninie, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Koninie oraz Konsula Honorowego RFN w Poznaniu.

Młodzież z Kleczewa dla gości z Niemiec przygotowała też część artystyczną: niemieckojęzyczną wersję bajki o Czerwonym Kapturku oraz piosenki.

Quiz wiedzy o Niemczech w Kleczewie