Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2009/2010 w Kleczewie

Wyjątkowo radosna była tegoroczna Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2009/2010, która odbyła się 1 września w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie. Uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego towarzyszyło bowiem otwarcie kompleksu boisk sportowych ze sztuczną nawierzchnią.

Zanim władze powiatu konińskiego i zaproszeni do Kleczewa goście dokonali otwarcia nowoczesnych boisk, inauguracyjne przemówienie do uczniów, nauczycieli i rodziców wygłosił Stanisław Bielik, Starosta Koniński. Życzył, by wszystkim spełniały się plany i marzenia. Młodzieży życzył wytrwałości w nauce, która dla wielu jest przepustką do dalszej edukacji i kariery, a nauczycielom - wytrwałości i zadowolenia z pracy. Rodziców prosił o aktywną współpracę z nauczycielami w wychowaniu młodzieży.

Po krótkich przemówieniach, nastąpiło poświęcenie kompleksu sportowego oraz zapalenie symbolicznego znicza. Nowy obiekt kosztował 583 tys. zł, z czego 150 tys. zł przekazał samorząd województwa wielkopolskiego. Składa się z dwóch boisk ze sztucznej poliuretanowej nawierzchni (do piłki nożnej lub ręcznej oraz do siatkówki), 60-metrowej bieżni oraz skoczni w dal.

Władze szkoły i nauczyciele wychowania fizycznego mają nadzieję, że dzięki takiej bazie uczniowie chętniej będą dbać o swoją formę fizyczną.

Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2009/2010 w Kleczewie