Niemiecka młodzież przyjechała do Kleczewa

Już po raz czwarty uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie goszczą w swojej szkole młodzież z Gimnazjum "Am Lindenberg" w Ilmenau (powiat Ilm).

Niemiecka grupa przebywać będzie w powiecie konińskim od 7 do 11 września. Głównym celem spotkania jest zacieśnienie bezpośredniej współpracy między partnerskimi szkołami. Niemiecka młodzież - oprócz zwiedzania powiatu konińskiego (m.in. wizyta w Klasztorze w Kazimierzu Biskupim, Sanktuarium Maryjnym w Licheniu, pieszy rajd po Puszczy Bieniszewskiej, zwiedzanie konińskiej Starówki) zobaczy też Toruń i Golub-Dobrzyń.

Po bardzo dobrych doświadczeniach w organizacji quizu wiedzy o Estonii, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Koninie zaplanował na czwartek, 10 września, quiz: Niemcy - polityka, historia, geografia, kultura. Wezmą w nim udział reprezentacje trzech powiatowych szkół ponadgimnazjalnych (z Żychlina, Kleczewa i Sompolna) wspierane przez uczniów Gimnazjum z Ilmenau. Zmagania rozpoczną się o 9.00. Quizowi towarzyszyć ma wystawa i występy przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie.

Powiat koniński współpracuje z powiatem Ilm (Turyngia) od 2002 r. Współpraca dotyczy różnych płaszczyzn życia i dzięki temu z roku na rok coraz więcej grup społecznych uczestniczy we wspólnych polsko-niemieckich przedsięwzięciach. Od samego początku kooperacja dotyczy młodzieży. Co roku (naprzemiennie w Polsce i Niemczech) odbywają się spotkania przedstawicieli dwóch szkół: Gimnazjum Am Lindenberg w Ilmenau i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie.