Kleczew zwycięzcą Letniej Powiatowej Spartakiady Mieszkańców Wsi

Ubiegła niedziela minęła w Powiecie Konińskim pod znakiem sportowych rozgrywek. Na stadionie miejskim w Kleczewie zmierzyły się reprezentacje gmin powiatu konińskiego podczas X Letniej Powiatowej Spartakiady Mieszkańców Wsi.

O miejsca na podium walczono w pięciu konkurencjach: przeciąganie liny, sztafeta sprawnościowa, przenoszenie partnera, skok w dal z miejsca oraz trójbój dla władz samorządowych.

W przeciąganiu liny najlepiej zaprezentowała się drużyna z Kleczewa, w składzie: Tomasz Socha, Radosław Goiński i Dariusz Szymański. Kolejne miejsca w tej konkurencji przypadły Golinie i Rychwałowi. Gospodarze okazali się także niepokonani w sztafecie sprawnościowej, w której odnieśli zwycięstwo nad reprezentacją z Rychwała i Goliny.

Konkurencję polegającą na przenoszeniu partnera zdominowali zawodnicy z Goliny: Dawid Czajka i Dawid Rutkowski, którzy pojawili się na mecie przed drużyną ze Starego Miasta i Rychwała.

Z kolei w skoku w dal, pokonując zawodników z Kleczewa i Goliny, pierwsze miejsce wywalczyli reprezentanci gminy Rychwał: Izabella Wysocka i Łukasz Dykta.

Sportową rywalizację zakończył "trójbój dla władz samorządowych". Konkurencję, na którą składały się rzuty lotką do tarczy, rzuty osobiste do kosza oraz strzały piłką na bramkę o wymiarach 1m x 1m, wygrali Wojciech Miętkiewicz i Robert Iwiński z gminy Golina. Kolejne miejsca wywalczyli samorządowcy z Kleczewa i Rychwała.

W X Letniej Powiatowej Spartakiadzie Mieszkańców Wsi zwyciężyła gmina Kleczew, która w klasyfikacji ogólnej uzyskała największą ilość punktów tj. 81. Na drugim miejscu, z dorobkiem 80 punktów, zakończyła rywalizację gmina Golina a z 76 punktowym wynikiem uplasowała się na trzecim miejscu gmina Rychwał. Tuż za podium, z dorobkiem 68 punktów znalazła się gmina Stare Miasto.

Puchary oraz medale dla zwycięskich gmin wręczył Starosta Koniński Stanisław Bielik. Najlepsze w poszczególnych konkurencjach drużyny reprezentować będą Powiat Koniński w finale wielkopolskim Spartakiady, który odbędzie w najbliższą niedzielę, 27 września w Ostrzeszowie.

Kleczew zwycięzcą Letniej Powiatowej Spartakiady Mieszkańców Wsi