Delegacja powiatu uczci rocznicę zburzenia muru berlińskiego

W najbliższy piątek (2 października) delegacja powiatu konińskiego - na zaproszenie starosty powiatu Ilm dr. Benno Kaufholda - weźmie udział w obchodach 20 rocznicy zburzenia muru berlińskiego.

W programie piątkowej uroczystości w Ilmenau znajdzie się również polski akcent. Zespół Taneczny "Uśmiech" z Liśca Wielkiego, który będzie częścią delegacji powiatu konińskiego zaprezentuje wiązankę tańców łowickich oraz kujawiaka. Nie zabraknie także najbardziej uroczystego polskiego tańca - poloneza. Zespół zatańczy również w sobotę podczas festynu w Stützerbach.