Z posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

"Rola i miejsce samorządu terytorialnego w realizacji zadań wynikających z wojewódzkiego planu działań na wypadek wystąpienia epidemii", to temat spotkania Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które odbyło się 14 sierpnia br. w konińskim Starostwie.

Na zaproszenie Starosty Konińskiego, w posiedzeniu udział wzięli: z-ca dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego WUW w Poznaniu, ordynator oddziału zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie, dyrektor Powiatowej Państwowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Koninie oraz przedstawiciele urzędów gminnych z powiatu.

Podczas posiedzenia omówiono procedury postępowania w wypadku ogłoszenia stanu epidemii oraz zasady obiegu informacji między samorządem, służbami, inspekcjami i strażami. Przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej, Jolanta Walkusz przedstawiła obecną sytuację pandemiczną na terenie województwa oraz stan zdrowia osób znajdujących się dotychczas na obserwacji, u których stwierdzono zakażenia wirusem A/H1N1.