Z konferencji prasowej Starosty Konińskiego

Niepowtarzalne widowisko ludowe nawiązujące do tradycji polskiej wsi, prezentacje wieńców dożynkowych, ogłoszenie wyników VII edycji Konkursu "Powiatowy Rolnik Roku" oraz bogaty program artystyczny - to tylko część z atrakcji, które czekają na uczestników Powiatowego Święta Plonów. W tym roku, gospodarzem uroczystości dożynkowych, po raz pierwszy, będzie gmina Wierzbinek - tymi słowami Starosta Stanisław Bielik rozpoczął konferencję prasową, która odbyła się 19 sierpnia w konińskim Starostwie.

Przygotowania do Powiatowo-Gminnych Dożynek w Wierzbniku były głównym tematem konferencji prasowej Starosty Konińskiego, w której wzięli udział: Paweł Szczepankiewicz wójt gminy Wierzbinek, Andrzej Nowak Przewodniczący Rady Powiatu Konińskiego, Ewa Wojciechowska i Witold Słowiński, którzy w tym roku pełnić będą zaszczytną rolę Starostów Dożynek oraz asystenci Starostów: Iwona Nawrot i Łukasz Gołębiowski. Na spotkanie z dziennikarzami przybyli także rolnicy nominowani do tytułu "Powiatowy Rolnik Roku 2009". Podczas spotkania zaprezentowany został program tegorocznego święta plonów oraz sylwetki starostów dożynek. Konferencja stała się też okazją do podsumowania żniw w powiecie konińskim.

Zaproszeni rolnicy podkreślali, ze po raz kolejny życie pokazało jak trudnym warsztatem jest praca rolnika. Pomimo bowiem dobrych plonów (najwyższych w ciągu ostatnich trzech lat) w związku z niskimi cenami za zboża oferowanymi przez punkty skupu i targowiska, rolnicy poniosą straty finansowe i gospodarcze. I choć rolnicy nie mają powodów do zadowolenia, podczas konferencji padło wiele optymistycznych słów oraz zapewnień, że żadne przeszkody rolnika nie zniechęcą bowiem wykonywanie tego trudnego zawodu wynika z miłości do ziemi.

Dziękując za udział w konferencji, gospodarze Powiatowego Święta Plonów serdecznie zaprosili wszystkich do przybycia na uroczystości dożynkowe w najbliższą niedzielę 23 sierpnia do Wierzbinka.

Z konferencji prasowej Starosty Konińskiego