Sierpień

W dniach 8 - 9 sierpnia br. w Licheniu Starym nad jeziorem Licheńskim odbyły się IV Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym.

Organizowane od czterech lat zawody mają za zadanie sprawdzenie kwalifikacji strażaków pełniących społeczną służbę w ratownictwie wodnym i powodziowym.

W tegorocznej imprezie wzięły udział 33 drużyny jednostek strażackich z 12 województw naszego kraju. Uczestnicy wystartowali w czterech konkurencjach: tor przeszkód, budowa wału przeciwpowodziowego, wyścigi łodzi wiosłowych, slalom łodzi motorowych.

W klasyfikacji generalnej IV Mistrzostw Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym najlepiej zaprezentowały się załogi strażaków z miejscowości: Licheń Stary II woj. wielkopolskie, Solec Kujawski woj. kujawsko-pomorskie, Miłakowo II woj. warmińsko-mazurskie , Spytkowo woj. warmińsko-mazurskie, Ostrowite II woj. wielkopolskie, Licheń Stary I woj. wielkopolskie.

Głównym organizatorem Mistrzostw był Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP, który zrealizował je przy współpracy OSP w Licheniu Starym, Urzędu Miasta i Gminy Ślesin, a także Wojewody Wielkopolskiego, Starosty Konińskiego, Komendy Miejskiej PSP w Koninie, Komendy Powiatowej Policji w Koninie. Ponadto atrakcyjne nagrody dla drużyn zwycięskich ufundował ARIES POWER dystrybutor maszyn i urządzeń Honda Marine.