Sierpień

Na zaproszenie Regionalnego Związku Pszczelarzy w Koninie oraz Koła Pszczelarzy w Sompolnie, 9 sierpnia StarostaKoniński uda się na uroczyste obchody Dnia Pszczelarza do Sompolna.

Spotkanie rozpocznie się wystawą sprzętu pasiecznego w sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Sompolnie. O godz. 11:30 zostanie odprawiona uroczysta Msza Św. w kościele parafialnym p.w. Św. Marii Magdaleny, a od godz. 13:15 uroczystości kontynuowane będą w sali gimnastycznej miejscowego liceum.
Organizatorzy informują o możliwości zakupu sprzętu pasiecznego i miodu pitnego na kiermaszu przy Urzędzie Miasta i Gminy Sompolno. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

XXVIII Regionalny Dzień Pszczelarza