XXV Ogólnopolski Rajd Kolarski po Wielkopolsce

Trwają ostatnie przygotowania do rajdu pod honorowym patronatem Starosty Konińskiego oraz Prezydenta Miasta Konina, który odbędzie się w dniach 4-6 września br.

Program imprezy przewiduje:

4 września (piątek)
dojazd dowolnymi trasami do Lichenia lub skorzystanie z propozycji:

16.00 - start z Konina na parkingu przed PTTK na trasę Konin - Rudzica - Anielew - Grąblin - Licheń: 21 km. Stacje kolejowe: Konin - Kramsk - Kawnice, skąd do Lichenia ok. 15-20 km.

15.00 - start z Turku sprzed Liceum Ogólnokształcącego na trasę: Turek - Licheń, 52 km. Przyjeżdżający wcześniej mogą zwiedzić miejsce objawień w Grąblinie, zobaczyć kamienny krzyż w Licheniu, odpocząć nad jeziorem Licheńskim. Nocleg w Domu Noclegowym PRZYSTAŃ w Licheniu, przyjmowanie od godz. 17.00.

20.00 - uroczysty wieczór zapoznawczy przy akompaniamencie piosenek turystycznych.

Sobota (5 września)

8.45 - powitanie w Sanktuarium Maryjnym, zdjęcie z rowerami, zwiedzanie. 11:00 - trasy do wyboru:
Trasa 1 "Nadnotecka": Licheń - Ignacewo - Noć - śluza Koszewo - Sadlno - Synogać - Wierzbie - Mąkolno - Lubstów - Licheń 54 km.
Trasa 2 "Śladami Kongresówki": Licheń - Lubstów - Sompolno - Zakrzewek - Dęby Szlacheckie - Drzewce - odkrywka węgla brunatnego - Smólniki - Racieckie - Kramsk - Trzy Borki - Licheń 41 km.
Trasa 3 "Rynną jezior ślesińskich": Licheń - Niedźwiady - Wąsosze - Półwiosek Lubstowski - Żółwieniec - Ślesin - Mikorzyn - Łężyn - Kępa - Licheń 36 km.
Posiłek i nocleg w Domu Noclegowym PRZYSTAŃ w Licheniu. Przyjmowanie uczestników od godziny 17:00.
19.00 - wieczór konkursów, zabaw i zajęć sportowych.

Niedziela (6 września)

7.30 - Msza święta w Bazylice w intencji szczęśliwych powrotów do domów
9.15 - podsumowanie konkursów, uroczyste zakończenie rajdu
10.15 - pożegnanie, wyjazd na trasy:
Licheń - Gosławice - Muzeum Okręgowe w Zamku z XV w. - Posada - Konin 18 km.
Licheń - Wysokie - Waki - Chylin - Turek 29 km lub powrót dowolnymi trasami do innych miejscowości.

Organizatorzy rajdu gwarantują:
- atrakcyjne trasy rowerowe
- komfortowe noclegi
- fachową opiekę przewodników
- informacje krajoznawcze
- zwiedzanie obiektów
- nagrody dla zwycięzców konkursów.