We wrześniu ruszy budowa nowego boiska

10 sierpnia upłynął termin składania ofert w ogłoszonym przez konińskie Starostwo przetargu nieograniczonym na realizację inwestycji "Budowa kompleksu boisk przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie" .

Jeszcze we wrześniu bieżącego roku ruszy budowa kolejnej inwestycji z zakresu infrastruktury sportowej realizowanej przez Starostwo Powiatowe w Koninie.
Tym razem, nowoczesny kompleks boisk powstanie przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie.
Obiekt wyposażony zostanie w boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią sztuczną - trawiastą o wymiarach 44m x 22m ( do piłki ręcznej i siatkowej), kort do tenisa ziemnego o nawierzchni tartanowej (o wymiarach 29m x 17m) oraz rzutnie do pchnięcia kulą i skocznie do skoku w dal i trójskoku.
Inwestycja obejmie także odwodnienie terenu oraz wykonanie ogrodzenia i oświetlenia boisk zgodnie z obecnie panującymi standardami w tym zakresie.

Przewidywany koszt całego przedsięwzięcia to 700 tys. zł, a termin zakończenia prac - sierpień 2010r.