Święto Wojska Polskiego w naszym powiecie

Zawody strzeleckie w Potażnikach gm. Krzymów, uroczysta msza św. w Ślesinie a także złożenie kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego w Koninie, to niektóre z wydarzeń towarzyszących dzisiejszym obchodom Święta Wojska Polskiego.

Uczestnicy zawodów w Potażnikach wezmą udział w strzelaniu z automatycznego karabinka. Rywalizacja zakończy się o 12:00, a jej zwycięzcy otrzymają puchary ufundowane przez Starostę Konińskiego, Prezydenta Miasta Konina oraz włodarzy sąsiednich powiatów: kolskiego, tureckiego i słupeckiego.
Przy asyście Kompanii Honorowej Wojska Polskiego, o godz. 13:00 nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego przy konińskim ratuszu a o godz. 15:00 na plaży przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Ślesinie rozpocznie się ekumeniczna msza polowa.
Świecka część uroczystości kontynuowana będzie w Ślesinie. W jej programie znalazły się m.in. apel pamięci oraz wręczenie awansów i odznaczeń, a także pokaz musztry paradnej i defilada.
Obchody Święta Wojska Polskiego zakończy festyn, wycieczka "Szlakiem Bursztynowym" oraz gry i zabawy przy muzyce ludowej.