Sierpień

Trzy tygodnie na Uniwersytecie Technicznym w Ilmenau spędzi Katarzyna Dąbrowska z Kramska, tegoroczna zdobywczyni stypendium Starosty Ilm dr Benno Kaufholda.

1 sierpnia, studentka II roku filologii germańskiej PWSZ w Koninie rozpoczęła międzynarodowy kurs języka niemieckiego na Uniwersytecie Technicznym w Ilmenau.

Podczas trzytygodniowych warsztatów, studentka doskonalić będzie językowe umiejętności z kultury, literatury, historii, geografii oraz polityki. Poza wykładami, uczestniczyć będzie także w zajęciach praktycznych z przedmiotów wybranych zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Natomiast czas wolny wypełnią studentce zaplanowane przez gospodarzy atrakcje turystyczne i kulturalne oraz spotkania integracyjne.

Udział naszych studentów w letnim międzynarodowym kursie języka niemieckiego, to jeden z projektów realizowanych od 7 lat w ramach współpracy partnerskiej Powiatu Konińskiego i Ilm Kreis.

Jak podkreślają ubiegłoroczni stypendyści, pobyt na Uniwersytecie w Ilmenau przyniósł im wiele korzyści. Pozwolił rozwinąć umiejętności językowe a także nauczył ich swobody w kontaktach z ludźmi innych narodowości.

Studentka z Kramska na stypendium w Turyngii