Skocz do zawartości

Sierpień

Ruszył serwis internetowy poświęcony turystyce subregionu konińskiego

Lokalna Organizacja Turystyczna "Marina" w Koninie we współpracy z konińskim Starostwem uruchomiła stronę internetową w całości poświęconą turystyce subregionu konińskiego.


Projekt www.lotmarina.pl powstał z potrzeby ułatwienia turystom dotarcia do informacji o wciąż mało znanych walorach turystycznych wschodniej części województwa wielkopolskiego. Serwis zawiera bazę najcenniejszych i najświetniejszych zabytków architektury, obiektów sakralnych, pałaców oraz dworów istniejących na terenie Subregionu Konińskiego. W ciekawy sposób prezentuje występujące tu bogactwo jezior, lasów, parków krajobrazowych, rezerwatów i pomników przyrody. Nie zabrakło w nim również praktycznych informacji o bazie noclegowej i gastronomicznej oraz szlakach turystycznych.Oprócz funkcji informacyjnej, strona służyć ma także promocji regionu. Serwis oferuje więc reporterskie relacje z imprez rekreacyjno - sportowych oraz zapowiedzi ważniejszych wydarzeń kulturalnych i turystycznych w regionie.Strona jest prosta w obsłudze, posiada funkcjonalny i przyjazny podział informacji oraz czytelną szatę graficzną. Dzięki takim rozwiązaniom jak galerie zdjęć i kalendarium imprez, internauci na bieżąco będą mogli śledzić najciekawsze wydarzenia w regionie.Serwis będzie systematycznie aktualizowany a z czasem rozbudowany zostanie o dodatkowe moduły informacyjne, by jeszcze bardziej zachęcać jego użytkowników do planowania podróży po subregionie konińskim.Wszystkich, którzy zechcieliby wymienić się swymi spostrzeżeniami do strony a także wzbogacić zasoby serwisu zapraszamy do współpracy.

Zobacz także:
Centrum Informacji TurystycznejTłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w KoninieChopin w powiecie konińskimrozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie
© 2020 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting