Powiatowe obchody rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

Powiatowe uroczystości upamiętniające 70 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, połączone z obchodami Dnia Weterana i Misją Pojednania odbędą się w niedzielę 6 września w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Koninie.

W programie obchodów:
12.55 - przemarsz pocztów sztandarowych i uczestników uroczystości do kościoła p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Koninie,
13.00 - Msza św. o pokój na świecie oraz w intencji poległych żołnierzy WP na polach bitew II wojny światowej i Kombatantów,
14.00 - uroczystości pod Stacją Drogi Krzyżowej "Pojednanie"
14.45 - Spotkanie koleżeńskie kombatantów i zaproszonych gości w Zespole Szkół Ekonomiczno - Usługowych w Żychlinie.

W trakcie uroczystości nastąpi: wręczenie tytułu honorowego "Zasłużony dla Powiatu Konińskiego"; odmówienie modlitwy ekumenicznej; odczytanie Przesłania Kombatantów Ziemi Konińskiej; ceremonia złożenia kwiatów.

W obchodach weźmie udział delegacja z partnerskiego powiatu Ilm Kreis.