Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2009/2010 w Kleczewie

Uroczysta inauguracja Powiatowego Roku Szkolnego 2009/2010 odbędzie się 1 września o godz. 13:00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie.

Uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego połączone zostaną z oficjalnym otwarciem kompleksu boisk sportowych przy Zespole kleczewskich szkół.

Budowa obiektu, składającego się z dwóch boisk wielofunkcyjnych, 60 metrowej bieżni oraz skoczni, trwała niecały rok i kosztowała 583 tys. zł. Inwestycja w znacznym stopniu sfinansowana została ze środków własnych powiatu. Starostwu udało się pozyskać na jej realizację także 150 tys. zł. z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

Po oficjalnej części uroczystości, na nowym obiekcie rozegrane zostaną mecze w piłkę nożną i siatkówkę, w których drużyny dziennikarzy zmierzą się z reprezentacją samorządowców. W programie imprezy nie zabraknie i innych atrakcji, zarówno dla zaproszonych gości, jak i dla wracających po wakacyjnej przerwie uczniów i pracowników szkoły.