Najpierw służba, teraz etat urzędnika.

Krzysztof Czajkowski z Wydziału Promocji i Rozwoju jest pierwszym pracownikiem Starostwa Powiatowego w Koninie, który został powołany na urzędnicze stanowisko zgodnie z nowymi przepisami prawa. Dziś pracownik złożył uroczyste ślubowanie.

Służba przygotowawcza, egzamin, ślubowanie i dopiero umowa. Tak zgodnie z ustawą o pracownikach samorządowych z 21 listopada 2008 r. wygląda postępowanie z osobami przyjętymi do pracy w samorządach. Służba przygotowawcza ma teoretycznie i praktycznie przygotować pracownika do należytego wykonywania obowiązków służbowych. Jest to okres, w którym pracownik ma zdobyć niezbędne umiejętności do wykonywania pracy na stanowisku urzędniczym.
W przypadku Starostwa Powiatowego w Koninie pierwszym pracownikiem, który przeszedł taką ścieżkę urzędniczego rozwoju, jest Krzysztof Czajkowski, podinspektor ds. funduszy pozabudżetowych i promocji gospodarki.
Dziś w obecności kierownictwa urzędu, pracownik złożył uroczyście ślubowanie. Podobną drogę urzędniczego awansu przechodzą lub będą przechodzić nowo zatrudnieni pracownicy Starostwa Powiatowego w Koninie.

Najpierw służba, teraz etat urzędnika