Sierpień

IV Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym w Licheniu Starym

35 załóg strażackich reprezentować będzie jednostki OSP z 12 województw podczas IV Mistrzostw Polski Strażaków Ochotników, które odbędą się w najbliższy weekend ( 8 - 9 sierpnia) nad Jeziorem Licheńskim.

Organizowane od czterech lat Mistrzostwa mają na celu sprawdzenie kwalifikacji strażaków pełniących społeczną służbę w ratownictwie wodnym i powodziowym.

Rywalizujące ze sobą jednostki OSP będą miały okazję zaprezentować swoje umiejętności, które na co dzień wykorzystują podczas konkretnych działań ratowniczych.

Zgodnie z regulaminem zawodów, strażacy zmierzą się w 4 konkurencjach: tor przeszkód, budowa wału przeciwpowodziowego, wyścig łodzi wiosłowych, slalom łodzi motorowych. Najlepsze 3 załogi z pierwszego etapu wezmą udział w konkurencji specjalnej, która wyłoni zwycięzcę.

Głównym organizatorem Mistrzostw jest Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP, który realizuje je przy współpracy OSP w Licheniu Starym, Urzędu Miasta i Gminy Ślesin, a także Wojewody Wielkopolskiego, Starosty Konińskiego, Komendy Miejskiej PSP w Koninie, Komendy Powiatowej Policji w Koninie.

Atrakcyjne nagrody dla drużyn zwycięskich ufundował ARIES POWER dystrybutor maszyn i urządzeń Honda Marine.

Program imprezy:

08.08. sobota

10:00 uroczyste rozpoczęcie zawodów,
11:30 konkurencja: tor przeszkód,
15:30 pokaz szybkości na wodzie,
17:00 konkurencja: budowa wału przeciwpowodziowego,
19:15 pokaz wicemistrzów Europy Stihl Timbersports,
20:00 wieczór z muzyką.

09.08. niedziela

09:45 zbiórka, ogłoszenie wyników z soboty,
10:30 konkurencja: wyścig łodzi wiosłowych,
13:00 konkurencja: wyścig łodzi motorowych,
15:00 konkurencja specjalna,
15:30 konferencja prasowa,
16:00 uroczyste zakończenie zawodów i wręczenie nagród,
17:00 pokaz szybkości na wodzie.

W imieniu organizatorów Mistrzostw serdecznie zapraszamy w najbliższy weekend na plażę w Licheniu. Atrakcje gwarantowane.