Sierpień

Realizacja inwestycji p.n. "Przerzut wód kopalnianych do Jeziora Budzisławskiego i Wilczyńskiego" będzie przewodnim tematem dzisiejszego spotkania w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym "GWAREK" w Ślesinie.

W ubiegłym roku, w sprawie przerzutu wód kopalnianych do jezior należących do Powidzkiego Parku Krajobrazowego odbyło się kilka spotkań, które zaowocowały m.in. opracowaniem dokumentacji projektowej budowy rurociągu, którym do jezior popłynie woda z konińskiej odkrywki, a także ustaleniem zasad jego finansowania.

W ramach podpisanego w tej sprawie Porozumienia, KBW "Konin" w Kleczewie zadeklarowała pokrycie 50 %, a Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu - 40% kosztów całej inwestycji. Z kolei, w 10 % sfinansują przedsięwzięcie samorządy, w tym 5% pokryją wspólnie powiat koniński i słupecki.

Na zaproszenie Marszałka Województwa Wielkopolskiego i Zarządu Kopalni Węgla Brunatnego "KONIN", w naradzie wezmą udział także przedstawiciele samorządów z województwa kujawsko - pomorskiego. Powiat koniński reprezentować będzie wicestarosta Małgorzata Waszak.