Barszcz Sosnowskiego atakuje !!!

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu ostrzega o pojawieniu się na terenie kilku powiatów naszego województwa chwastu o nazwie barszcz Sosnowskiego.

Roślina posiada właściwości parzące, a bezpośredni kontakt może powodować: zapalenie skóry, poparzenie, niegojące się rany oraz zapalenie spojówek. Parzące działanie tego związku nasila się podczas słonecznej pogody i wysokiej temperatury oraz dużej wilgotności powietrza. Zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu informuje, że osoby narażone na bezpośredni kontakt z rośliną muszą być wyposażone w odpowiednie ubrania ochronne.

Więcej informacji znajdą państwo w załączonej ulotce.

Barszcz Sosnowskiego atakuje !!!