Z XXXIV sesji Rady Powiatu Konińskiego

Dziesięć tysięcy złotych przekaże powiat koniński na pomoc w zwalczaniu epidemii grypy na Ukrainie. Taką decyzję podjęli radni podczas XXXIV sesji Rady Powiatu Konińskiego.

Wczorajsze posiedzenie Rady przebiegało zgodnie z porządkiem obrad.

Starosta Koniński Stanisław Bielik przedstawił sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu i realizacji uchwał w okresie międzysesyjnym. W tej części spotkania, Starosta poinformował m.in.: o oddaniu wyremontowanej sali balowej w pałacu Bronikowskich w Żychlinie oraz towarzyszących temu wydarzeniu koncertach i festiwalu chopinowskim. Podzielił się z radnymi informacją o sukcesie Zespołu Szkół Ekonomiczno - Usługowych w Żychlinie, który jako pierwsza tego typu palcówka w Wielkopolsce, znalazł się w gronie nominatów Konkursu Ekologicznego "Przyjaźni Środowisku" a także o podpisaniu przez 19 beneficjentów, w tym Powiat Koniński, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Powiatowy Urząd Pracy - Paktu na rzecz rozwoju ekonomii społecznej. Szef urzędu zaprosił też wszystkich uczestników sesji na najbliższe uroczystości powiatowe: z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych oraz na Galę Powiatu Konińskiego, które odbędą się 3 i 12 grudnia w Górniczym Domu Kultury Oskard.

Po wysłuchaniu sprawozdania Starosty, radni przyjęli informację o przygotowaniu służb drogowych do sezonu zimowego oraz podjęli uchwały w sprawie: programu współpracy Powiatu Konińskiego z organizacjami pozarządowymi w 2010 roku, nadania Statutu: Technikum Uzupełniającemu w Wilczynie oraz Liceum Ogólnokształcącemu dla dorosłych w Skulsku.

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną na Ukrainie, radni debatowali także w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej dla rejonu kozjatyńskiego. Zgodnie z podjętą wczoraj uchwałą, samorząd powiatowy przekaże ukraińskiemu partnerowi środki i materiały medyczne niezbędne do zwalczania grypy na kwotę 10 tys. zł.

Ponadto Rada dokonała zmian we wcześniej podjętych uchwałach dotyczących: budżetu Powiatu Konińskiego na 2009 rok, określenia zadań powiatu i wysokości środków PFRON przeznaczonych na ich realizację oraz określenia trybu prac nad projektem uchwały budżetowej.