Skocz do zawartości

Październik

Z Mistrzostw Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Ponad 360 zawodników z powiatu konińskiego wzięło wczoraj udział w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
 
Po raz dziesiąty organizowane przez konińskie Starostwo zawody odbyły się w Żychlinie.
 
O tytuł Mistrza Powiatu w trzech kategoriach wiekowych rywalizowały 22 drużyny ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.
 
W pierwszej konkurencji - sztafecie na dystansie 800 metrów - zaprezentowali się najmłodsi zawodnicy. Zwycięską drużyną w kategorii "szkoły podstawowe" okazała się SP w Ślesinie. II miejsce wywalczyła SP z Budzisławia Kościelnego, a III - SP w Rychwale.
 
W pozostałych kategoriach wiekowych: "gimnazja" i "szkoły ponadgimnazjalne", zawody odbyły się z podziałem na dziewczęta i chłopców.
 
W sztafecie dziewcząt na 800 metrów, I miejsce na podium zdobyło Gimnazjum z Budzisławiu Kościelnym. W gronie zwycięzców znalazły się także: gimnazjalistki z Brzeźna na miejscu II i uczennice Gimnazjum z Liśca Wielkiego na miejscu III.
 
W tej samej grupie wiekowej, chłopcy rywalizowali ze sobą na dystansie 1000 metrów. Najlepsza okazała się sztafeta z Gimnazjum z Rychwała a pozostałe miejsca przypadły kolejno zawodnikom ze Sławska i Liśca Wielkiego.
 
W ostatniej kategorii, w sztafecie dziewcząt na dystansie 800 metrów, tytuł Mistrza Powiatu zdobyła drużyna z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych z Żychlina. Drugie do mety dobiegły uczennice z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie a tuż za nimi uplasowały się zawodniczki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie. Podobnie ułożyły się wyniki sztafety chłopców na dystansie 1000 metrów - na I miejscu rywalizację zakończyła również drużyna gospodarzy, ZSE-U Żychlin, II - ZSP Kleczew a miejsce III przypadło ZSP Sompolno.
 
W imieniu Starosty Konińskiego, dyplomy i puchary dla najlepszych drużyn w powiecie wręczyli Artur Rosiak z-ca dyrektora Zespołu Szkół Ekonomiczno - Usługowych w Żychlinie oraz pracownik Starostwa Sebastian Tołoczko.

Z Mistrzostw Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych
Z Mistrzostw Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych
Z Mistrzostw Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting