Skocz do zawartości

Październik

Powiat koniński na 20. Targach Regionów i Produktów Turystycznych "TOUR SALON" w Poznaniu

Jubileuszowe, XX Targi Regionów i Produktów Turystycznych "TOUR SALON" w Poznaniu, to w tym roku ostatnia impreza, podczas której powiat koniński promować będzie swoje walory turystyczne.
 
Od dziś do soboty, na stoisku Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej, swoją ofertę turystyczną zaprezentują wspólnie powiat koniński i turecki, miasto Konin, gminy Kleczew i Koło oraz Lokalna Organizacja Turystyczna MARINA.
 
Tym razem, głównym motywem promocji targowej będzie turystyka kulturowa.
 
Z tej okazji, konińskie Starostwo przygotowało nowy folder pn. "Szlak cysterski", który przybliża przebieg tego szlaku na terenie powiatu konińskiego. Na stoisku nie zabraknie również wydawnictw o tematyce turystycznej przygotowanych przez pozostałych wystawców.
 
Poznańskie Targi należą do prestiżowych wydarzeń turystycznych, od lat zajmujących stałe miejsce w kalendarzu międzynarodowych imprez wystawienniczych. W ich jubileuszowej edycji zapowiedziało swój udział 700 wystawców z 39 krajów.
 
Jak co roku, nieodłącznym elementem TOUR SALON - u będzie bogaty program wydarzeń towarzyszących, m.in. w ramach prezentacji województwa wielkopolskiego, 22 października odbędzie się konferencja prasowa poświęcona nowatorskiemu przewodnikowi turystycznemu dla kierowców opartemu na technologii nawigacji satelitarnej.
 
Specjalną atrakcją tegorocznej wystawy będzie prezentacja Miasta i Gminy Wolsztyn w pociągu retro z parowozem, podczas której zwiedzający będą mogli zakupić bilety na przejazd zabytkowym pociągiem "Poznańczyk". Odjazd zaplanowano na sobotę 24 października o godz. 11.10 z Dworca Głównego w Poznaniu.
 
W targowe dni wpisały się także uroczyste ogólnopolskie obchody Światowego Dnia Turystyki. Z tej okazji, 22 października wręczone zostaną m.in. odznaczenia Ministra Sportu i Turystyki za "Zasługi dla Turystyki", a także Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej za Najlepszy Produkt Turystyczny.
 
Serdecznie zapraszamy Państwa do skorzystania z licznych atrakcji zaplanowanych w ramach XX Targów "TOUR SALON" w Poznaniu, zwłaszcza zaś do odwiedzenia stoiska powiatu konińskiego.

TOUR SALON
TOUR SALON
Zobacz także:
Centrum Informacji TurystycznejTłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w KoninieChopin w powiecie konińskimrozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie
© 2020 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting