Pierwsza "schetynówka" w powiecie konińskim

Samorząd powiatu konińskiego zakończył realizację pierwszej "schetynówki".

Dobiegła końca inwestycja powiatowa na drodze nr 3096P na odcinku Konin (Posoka) - Sławsk.

Zrealizowany w ramach "Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 -2011" projekt obejmował prace modernizacyjno - remontowe na 2,65 km drogi polegające m.in. na: położeniu 2 400 mb nowej nawierzchni, przebudowaniu dwóch skrzyżowań a także wybudowaniu 7 zatok autobusowych, 1,5 km chodników czy utwardzeniu poboczy. Przeprowadzono modernizację istniejącego systemu odwodnienia drogi oraz wykonano oświetlenie uliczne. Aby podwyższyć parametry techniczne drogi poszerzono jezdnię do ok. 7 m w pasie ulicznym oraz do 6 m w pozostałym przekroju drogowym.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 4 mln 283 tys. zł, z czego 50 % stanowiły środki uzyskane przez samorząd powiatu w ramach dofinansowania z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Powiat przeznaczył na realizację zadania 1 mln 822 tys. zł, Wsparcia finansowego w wysokości 320 tys. zł udzieliły także gminy Stare Miasto i Rzgów, na terenie których znajduje się odcinek drogi objętej projektem.

Odbiór techniczny zmodernizowanej drogi odbył się 30 września br. a jej uroczyste otwarcie zaplanowano 5 października na godzinę 10.00. Symboliczne przecięcie wstęgi odbędzie się w miejscu skrzyżowania drogi powiatowej Konin - Sławsk z drogą Stare Miasto - Rumin. Serdecznie zapraszamy.