Mamy już swojego Frycka !!!

Oficjalne przywitanie nowego mieszkańca odbyło się 20 października br. w Parku Chopina.

Elstar, bo tak nazywał się koń zanim trafił do naszego miasta, cieszył się niezwykłą popularnością, biorąc udział w licznych zawodach sportowych wraz ze swoją dotychczasową właścicielką - Julitą Kasztelnik, odnosząc przy tym satysfakcjonujące wyniki.

Adopcja "Frycka" jest efektem współpracy: Starostwa Powiatowego w Koninie, władz miasta Konina, działaczy Klubu Gaja, Stowarzyszeniu "Eko-logiczni", a przede wszystkim uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie.

To właśnie uczniowie żychlińskiego ZSE-U podjęli propozycję Klubu Gaja, który od kilku lat prowadzi akcję "Zbieraj makulaturę, ratuj konie". Po około rocznym okresie czasu młodzież uzyskała kwotę 1800zł ze sprzedaży makulatury oraz opakowań wtórnych. Resztę pieniążków dołożył Klub Gaja ofiarowując 1200zł. Za taka sumę udało się wykupić Elstara, zapewnić mu bezpieczny dach nad głową oraz dożywotnią opiekę na zasłużonej "emeryturze".

Wczorajsze powitanie Frycka Konińskiego poprzedził fascynujący wykład Jacka Bożka, Prezesa Klubu Gaja pt. "Pomagamy zwierzętom-chronimy klimat", który odbył się w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. Licznie zgromadzonej grupie słuchaczy, w tym studentom, przedstawicielom władz powiatowym i samorządowym, Pan Jacek Bożek przybliżył historię i charakter działalności Klubu Gaja na rzecz czystości wód, lasów, ochrony i poszanowania zwierząt jak i edukacji młodzieży. Opowiedział o kampaniach i programach prowadzonych przez Klub w celu poprawy stanu środowiska naturalnego, a co więcej zwiększaniu świadomości społecznej nie tylko Polaków w zakresie zmian klimatycznych.

Po wykładzie na terenie Parku odbył się uroczysty chrzest Elstara - Frycka, a tuż po nim ślubowanie rodziców chrzestnych Wicestarosty Małgorzaty Waszak, zastępcy prezydenta Tadeusza Tylaka, a także Starosty Konińskiego Stanisława Bielika i Przewodniczącego Rady Miasta Konina Wiesława Steinke, którzy zadeklarowali sprawować należytą opiekę nad nowym mieszkańcem Parku. Ponadto zgromadzeni mogli podziwiać nową zagrodę i 300-metrowy wybieg przygotowany dla Frycka dzięki hojności konińskich samorządowców i urzędników.

Mamy nadzieje, że Park Chopinowski okaże się idealnym domem dla emerytowanego Frycka.

Mamy już swojego Frycka !!!