40 lat Zespołu Szkół Medycznych w Koninie

Jubileusz 40-lecia powstania obchodzi w tym roku Zespół Szkół Medycznych im. Karola Marcinkowskiego w Koninie. Uroczystości jubileuszowe, w których weźmie udział Starosta Koniński Stanisław Bielik odbędą w dniach 8-9 października 2009 r.

Podczas uroczystości Starosta Koniński uhonoruje Zespół Szkół Medycznych odznaką "Zasłużony dla powiatu konińskiego". Zarząd Powiatu nadał ją szkole w uznaniu za 40 lat kultywowania wśród wielu pokoleń uczniów i słuchaczy najlepszych tradycji szkolnych i ponadczasowych wartości ogólnoludzkich, za wybitne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze oraz za wspieranie działań samorządu powiatu konińskiego w zakresie promocji zdrowia.

W 1969 roku w Koninie powołano Liceum Medyczne Pielęgniarstwa, które w 1987 roku przekształciło się w Zespół Szkół Medycznych. Na przełomie lat szkoła rozwijała się tworząc coraz to nowe kierunki kształcenia. Obecnie szkoła kształci m.in. ratowników medycznych, techników masażystów, dietetyków, czy techników farmaceutycznych.