Trzecie miejsce i brązową statuetkę zdobyła młodzież z SOS-W w Rychwale

W dniach, od 21 do 25 marca br., w Liptowskim Mikulaszu odbył się V Międzynarodowy dziecięcy festiwal - konkurs "Górski Gwiazdozbiór - Dążenie, Fantazja, Wzlot".

Po raz pierwszy w tym roku w festiwalu - (V International children’s festiwal - contest "Mountain Constellation - Aspiration, Fantasy, Flight") wzięła udział polska grupa teatralna - Strefa Cienia działająca przy Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Rychwale.

Młodzież z ośrodka została zaproszona do udziału w festiwalu przez konsula honorowego Ukrainy na Słowacji Petera Tokač
Przegląd konkursowy odbywał się w trzech kategoriach: choreografia, wokal, gra na instrumencie. Łącznie wzięły udział 73 zespoły wraz z solistami. Podczas tego jubileuszowego spotkania zaprezentowały się grupy z siedmiu państw: Słowacja, Polska, Rosja, Portugalia, Izrael, Ukraina i Węgry.

Międzynarodowa komisja sędziowska składająca się z profesorów akademii tańca, choreografów, artystów i przedstawicieli ministerstw, po trwających trzy dni prezentacjach, przyznała następujące nagrody: miejsce trzecie i brązową statuetkę festiwalu otrzymał Teatr Strefa Cienia reprezentujący Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Rychwale, miejsce drugie żeńska grupa DancArt z Portugalii, natomiast złotą statuetkę otrzymała grupa Top Dens z Izraela. Nagroda Grand Prix trafiła do rąk rosyjskiego zespołu - Impulse, którą prowadzi Irina Dynko.

Udział młodzieży polskiej w tym festiwalu był wspaniałą okazją do poznania kultur różnych narodów oraz nawiązania nowych kontaktów z rówieśnikami. Dla prowadzących polską grupę: Żanety Bąkiewicz, Moniki Wesołowskiej i Przemysława Góralskiego, była to niepowtarzalna okazja do poznania ciekawych form pracy z młodzieżą i wymiany doświadczeń. Spotkanie to stało się również inspiracją do dalszej twórczej działalności.

Wszystkim uczestnikom festiwalu zapewniono możliwość poznania walorów turystycznych regionu: zwiedzanie Demianowskich Jaskiń i zabytków Liptowskiego Mikulasza oraz skorzystanie z Termalnego Parku Wodnego - Tatralandia, leżącego w sercu Liptowa w przepięknej scenerii gór, przy północnym brzegu zbiornika wodnego Liptowska Mara, z widokiem na wysokie i niskie Tatry.

Uczestnictwo w festiwalu i przeżycie fantastycznej przygody nie tylko teatralnej, młodzieży z SOSW w Rychwale umożliwili dyrekcja Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Rychwale oraz Starostwo Powiatowe w Koninie.

Trzecie miejsce i brązową statuetkę zdobyła młodzież z SOS-W w Rychwale