Marzec

Szóste miejsce powiatu konińskiego na XI Zimowej Wielkopolskiej Spartakiadzie Mieszkańców Wsi

15 marca br. w Miejskiej Hali Sportowej "Świtezianka" w Wolsztynie, o Puchar Przewodniczącego Rady Wielkopolskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Poznaniu zmierzyły się drużyny z 31 powiatów naszego województwa.

W tegorocznym Finale Zimowej Wielkopolskiej Spartakiady Mieszkańców Wsi reprezentacja powiatu konińskiego wywalczyła szóste miejsce.

Składająca się z 18 zawodników reprezentacja powiatu konińskiego uzyskała wynik 150, 8 punktów i zakończyła rywalizację na VI miejscu. Biorąc udział w 8 konkurencjach, nasi zawodnicy najlepiej zaprezentowali się w przeciąganiu liny oraz wieloboju rodzinnym.

W tym roku, miejsca na podium przypadły powiatom: czarnkowsko - trzcianeckiemu (I miejsce) złotowskiemu (II miejsce) oraz średzkiemu (miejsce III). W ogólnej klasyfikacji wyprzedziły nas także powiaty: ostrowski i gnieźnieński.

Reprezentacje powiatów województwa wielkopolskiego spotkają się ponownie podczas Finału Letniej Spartakiady Mieszkańców Wsi, która odbędzie się już 27 września w Ostrzeszowie.