Skocz do zawartości

Marzec

Podpisano protokół o tegorocznej współpracy powiatu konińskiego i Ilm

20 marca, w obecności przedstawicieli Rady Powiatu Ilm i lokalnej prasy, Starosta Stanisław Bielik i Landrat Benno Kaufhold podpisali protokół w sprawie realizacji zadań w zakresie współpracy w roku bieżącym.
 
Na zaproszenie niemieckiego partnera, delegacja z naszego powiatu, w składzie starosta Stanisław Bielik i Ewelina Rapeła z Wydziału Promocji i Rozwoju, przebywała z dwudniową wizytą w powiecie Ilm.
 
Pierwszego dnia pobytu, w miejscowości Kleinhettstedt, miało miejsce uroczyste podpisanie protokołu w sprawie wspólnych przedsięwzięć na rok 2009. Wzorem lat ubiegłych, wiele zadań zaplanowanych do realizacji na ten rok dotyczy płaszczyzny oświatowej. Protokół przewiduje m.in. kontynuację współpracy szkół ponadgimnazjalnych w Kleczewie i Ilmenau, w tym wizytę w Kleczewie grupy uczniów z Gimnazjum Am Lindenberg czy też ufundowanie przez Landrata Ilm stypendium dla studenta z naszego powiatu, pokrywającego koszt udziału w kursie języka niemieckiego na Uniwersytecie Technicznym w Ilmenau.
 
W dalszym ciągu prowadzona będzie współpraca pomiędzy strażami pożarniczymi obydwu powiatów: latem młodzieżowa drużyna strażacka z powiatu konińskiego weźmie udział w zawodach pożarniczych w Turyngii, a jesienią niemieccy strażacy odwiedzą powiat koniński.
 
Protokół przewiduje także udział naszej delegacji w uroczystościach z okazji 15-lecia istnienia powiatu Ilm, wizytę burmistrzów z Kleczewa, Rychwała i Ślesina w gminie Wolfsberg oraz pobyt radnych z Ilm w powiecie konińskim. Dwóch dziennikarzy z Turyngii uczestniczyć będzie także w II Międzynarodowym Study Tour "Ziemia Konińska".
 
Poza częścią oficjalną wizyty, gospodarze przygotowali dla gości z Polski dodatkowe atrakcje, m.in.: zwiedzanie zabytkowego młyna z XIII wieku w Kleinhettstedt oraz udział w koncercie muzyki klasycznej duetu Markus Burger & Jan von Klewitz, otwierającym "Bach-Festival Arnstadt 2009".

Zobacz także:
Centrum Informacji TurystycznejTłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w KoninieChopin w powiecie konińskimrozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie
© 2020 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting