Skocz do zawartości

Marzec

O roli i zadaniach polityki bezpieczeństwa informacji w konińskim Starostwie

Jak chronić dane zawarte w systemie urzędu przed nieuprawnionym dostępem, naruszeniem integralności bądź zniszczeniem, a także jak archiwizować zasoby i przechowywać nośniki, to tylko niektóre z zagadnień będących przedmiotem szkolenia, które odbyło się wczoraj w konińskim Starostwie.
 
Szkolenie poprowadzone przez publicystę i praktyka w zakresie ochrony danych osobowych., p. Jarosława Felińskiego skierowane było do kadry kierowniczej urzędu i stanowiło kolejny etap wdrożenia nowej procedury Systemu Zarządzania Jakością.
 
Polityka bezpieczeństwa informacji w urzędach jest zadaniem, które wymaga szczególnej uwagi a także systematycznego pogłębiania wiedzy w tym zakresie oraz podnoszenia świadomości praw i obowiązków wynikających z uregulowań prawnych.
 
Aktualnie, Starostwo jest na etapie doskonalenia Polityki Bezpieczeństwa Informacji. Wdrażanie nowoczesnych zasad bezpieczeństwa w urzędzie podyktowane jest nie tylko wymogiem ochrony danych osobowych, ale także pojawianiem się nowych zagrożeń. Podejmowane przez Starostwo działania mają więc na celu wprowadzenie zmian w organizacji urzędu dla zapewnienia sprawnej realizacji zadań i odpowiedzialności wynikających z Polityki Bezpieczeństwa Informacji.

Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2020 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting