Skocz do zawartości

Marzec

"Najpiękniejsza Pisanka" w ZSE-U w Żychlinie

Klub Młodego Gastronoma działający przy Zespole Szkół Ekonomiczno - Usługowych im. F. Chopina w Żychlinie już po raz szósty jest organizatorem Powiatowego Konkursu "Najpiękniejsza Pisanka". Tym razem pisanki będzie można podziwiać 1 kwietnia br. w ZSE-U w Żychlinie. Patronat nad konkursem sprawuje Starosta Koniński Stanisław Bielik.
 
Konkurs jest kontynuacją przedsięwzięcia realizowanego przez Klub Młodego Gastronoma "Szanujemy i kultywujemy polskie tradycje". Pisanka jest tradycyjnym elementem Świąt Wielkanocnych, który młodzież powinna kontynuować i przekazywać z pokolenia na pokolenie.
 
Do konkursu zaproszono uczniów klas trzecich ze szkół gimnazjalnych miasta Konina i powiatu konińskiego, którzy wyróżniają się talentem plastycznym, znają tradycje sporządzania pisanek oraz chcą zaprezentować swoje umiejętności przed publicznością.
 
Równocześnie odbędzie się wewnątrzszkolny konkurs na tradycyjne świąteczne wypieki, w tym roku pod hasłem "Baby i babeczki". Do konkursu przystąpią uczniowie Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego oraz Technikum Hotelarskiego.
 
Tradycje świąteczne można realizować również przy komputerze podczas III Międzyszkolnego Konkursu Informatycznego, który jest również organizowany dla uczniów szkół gimnazjalnych.
 
Konkursy odbędą się w dniu 1 kwietnia 2009r. o godz. 10.00 w Zespole Szkół Ekonomiczno - Usługowych w Żychlinie w obiekcie sportowo - dydaktycznym, w sali konferencyjnej.
 
Prace uczestników oceni niezależne jury, a na zwycięzców czek

Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting