"Na Styku Kultur" w Łodzi

Dobiegła końca kolejna impreza wystawiennicza, w której powiat koniński zaprezentował swoją ofertę turystyczną.

XV Międzynarodowe Targi "Na styku kultur" w Łodzi, to prestiżowe wydarzenie od lat zajmujące stałe miejsce w kalendarzu krajowych imprez turystycznych.

W tegorocznej, Jubileuszowej edycji wzięło udział ponad 160 wystawców z kraju i ze świata: Białorusi, Chin, Czech, Gruzji, Hiszpanii, Litwy, Niemiec, Portugalii, Rosji, Serbii, Sri Lanki, Ukrainy, Węgier oraz Wielkiej Brytanii.

Podczas wystawy, trwającej od 27 lutego do 1 marca, nie zabrakło także atrakcyjnych imprez towarzyszących. Goście Targów mogli m.in. spotkać się dziennikarzem i znawcą kuchni światowej Carlosem Gonzalesem Tejera oraz popularnym angielskim strażakiem i showmanem Kelvinem Aistonem a także odwiedzić wystawę "Pejzaż Malowany Ziemi Łódzkiej", "Łódzki Jarmark Tradycyjny" czy "Aleję Twórców Ludowych".

Tradycyjnie, powiat koniński promował swoje walory przyrodniczo - krajobrazowe na stoisku Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej w towarzystwie miasta Konin i powiatu tureckiego.

Tym razem, skoncentrowaliśmy się na promocji szlaków turystycznych przebiegających przez nasz powiat. Stąd, na stoisku przeważały wydawnictwa poświęcone tej właśnie tematyce: "Szlak Wodny", "Szlaki piesze powiatu konińskiego", "Szlaki rowerowe", "Szlak Pięciu Braci Męczenników", "Szlak szkocki" czy "Droga Romańska".

Poza aktywnymi formami wypoczynku, dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się miejsca kultu religijnego oraz oferty gospodarstw agroturystycznych.

Region Łódzki, to miejsce w którym od lat oferta turystyczna powiatu konińskiego spotyka się z bardzo dobrym przyjęciem. Także i w tym roku, ekspozycja naszego stoiska przyciągała uwagę tysięcy zwiedzających, a także innych wystawców. Pozwala nam to sądzić, że w nadchodzącym sezonie letnim w powiecie konińskim gości z województwa łódzkiego nie zabraknie.