Skocz do zawartości

Marzec

Golina zwycięzcą X Powiatowej Zimowej Spartakiady Mieszkańców Wsi

Reprezentacje 6 gmin Powiatu Konińskiego wzięły udział w X Powiatowej Zimowej Spartakiadzie Mieszkańców Wsi, która odbyła się w ubiegłą niedzielę w Starym Mieście.

W rozgrywkach szachowych zwyciężyła drużyna reprezentująca Ślesin, w warcabach - zawodnicy z Sompolna, w wieloboju rekreacyjnym - mieszkańcy Kleczewa, mistrzami wieloboju rodzinnego zostali reprezentanci Goliny, w tenisie stołowym najlepsza okazała się drużyna ze Ślesina, w rzutach karnych - mieszkańcy Rychwała a w przeciąganiu liny -kleczewianie.

W klasyfikacji ogólnej zwyciężyła Golina uzyskując 105 punktów, na drugim miejscu uplasował się Ślesin zdobywając 102 punkty a miejsce trzecie przypadło gminie Kleczew z wynikiem 99 punktów.

Puchary oraz medale zwycięskim drużynom wręczyli Starosta Koniński, Burmistrzowie Rychwała i Goliny oraz Wójt Starego Miasta.

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji reprezentować będą Powiat Koniński podczas XI Zimowej Wielkopolskiej Spartakiady Mieszkańców Wsi, która odbędzie się 15 marca w Wolsztynie.