Wystawa autorska uczestników plenerów malarskich w Ślesinie

Starosta Koniński oraz Burmistrz Miasta i Gminy Ślesin zapraszają wszystkich mieszkańców powiatu na Wernisaż Wystawy Autorskiej Artystów Malarzy uczestniczących w plenerach ślesińskich.

20 maja, w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie, o godzinie 12.00 odbędzie się Jubileuszowy Wernisaż, przygotowany przez artystów malarzy z okazji X Pleneru Malarskiego w Ślesinie.

W ramach promocji kultury oraz piękna Ziemi Konińskiej, od 10 lat Starostwo Powiatowe w Koninie kontynuuje tradycję spotkań artystów malarzy przybywających w nasze okolice z całej Polski i zagranicy.

Od 2000r., podczas plenerów w Ślesinie, 35 wybitnych artystów odwiedziło najpiękniejsze miejsca Powiatu Konińskiego, które stały się motywem ich twórczej pracy. Zaproszenie do udziału w tym ważnym wydarzeniu kulturalnym przyjęli m.in.: Statys Eidrigevicius z Francji, Peter Matis ze Słowacji, Piret Mildeberg z Estonii a także Jerzy Gnatowski, Marian Danielewicz, Dorota Falkowska-Adamiec, Cecylia Szerszeń, Jan Wołek, Jan Grabski, Krystyna Jasińska, Michał Cander, Anna Ksykiewicz czy Zenon Korytkowski.

Prace powstałe podczas ich wizyt w powiecie oddają prawdziwe piękno Ziemi Konińskiej i są najlepszym świadectwem przemian jakie w ciągu ostatnich lat nastąpiły w jej krajobrazie. To bez wątpienia zasługa kunsztu i talentu goszczących u nas artystów oraz szczególnej wrażliwości z jaką przedstawili na płótnach zakątki powiatu.