Programy PFRON

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ogłosił programy pomocowe w ramach, których osoby niepełnosprawne mogą ubiegać się o dofinansowanie ze środków PFRON.

PEGAZ 2003, możliwość dofinansowania do:

• sprzętu komputerowego,
  • oprzyrządowania do samochodu,
  • zakup i remont wózka elektrycznego,
  • kurs prawa jazdy dla osób niepełnosprawnych

KOMPUTER DLA HOMERA 2003

• zakup sprzętu komputerowego dla osób z niepełnosprawnością narządu wzroku, w tym specjalistycznego oprogramowania

PITAGORAS 2007

• program przeznaczony dla szkół policealnych oraz szkół wyższych mający na celu umożliwić osobom z niepełnosprawnością narządu słuchu równe szanse w dostępie do edukacji.

Termin składania wniosków do 5 czerwca br.

Więcej informacji osoby zainteresowane mogą odnaleźć na stronie www.pfron.org.pl w zakładce programy i zadania PFRON.