Skocz do zawartości

Maj

22 maja br., odbył się finał wojewódzki XVI edycji Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Obecna edycja Konkursu organizowanego przez Towarzystwo Samorządowe przebiegała pod patronatem Marszałka Wielkopolskiego, Marka Woźniaka. Patronat nad finałem konkursu objął Starosta Koniński, Stanisław Bielik.
 
Głównym organizatorem konkursu było Towarzystwo Samorządowe a jego współorganizatorami - Rada Powiatu Konińskiego i Starostwo Powiatowe w Koninie. Tradycyjnie zmagania finałowe odbyły się w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie. W wyniku eliminacji przeprowadzonych w 115 gimnazjach oraz 34 powiatach z terenu Wielkopolski do finału zakwalifikowało się 68 uczniów, których 64 ostatecznie wzięło w nim udział.
 
Z godnie z regulaminem Konkursu, pierwszym etapem zmagań finałowych był pisemny test składający się z 15 zadań. Ośmioro uczestników z najlepszymi wynikami uzyskanymi w części pisemnej zakwalifikowało się do etapu ustnego. Każdy z finalistów odpowiadał na trzy wylosowane przez siebie pytania. Jury Konkursu oceniało odpowiedzi na każde pytanie przyznając punkty w przedziale od 1 do 3. O miejscu zajętym w finale decydowała ilość punktów uzyskana w obydwu etapach konkursu. Zwycięzcą XVI edycji Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym została Paulina Pikulik z Gimnazjum w Wyrzysku w powiecie pilskim. Wśród najlepszych znaleźli się także: Filip Garbacz z Gimnazjum w Pniewach w powiecie szamotulskim, Przemysław Mikołajczak z Gimnazjum w Buczu w powiecie wolsztyńskim, Krzysztof Piersiala z Gimnazjum w Strzałkowie w powiecie słupeckim, Piotr Kurzawa z Gimnazjum nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim, Tomasz Kałużyński z Gimnazjum nr 1 w Koninie, Wojciech Skrobański z Gimnazjum w Wielowsi w powiecie ostrowskim, Jakub Kobierski z Gimnazjum w Pniewach w powiecie szamotulskim.
 
Wszyscy laureaci Konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, ufundowane przez: Towarzystwo Samorządowe, Urząd Marszałkowski, Starostwo Powiatowe w Koninie, Radę Powiatu Konińskiego, Urząd Miasta Konina, Urząd Gminy w Starym Mieście i innych sponsorów z terenu Wielkopolski.

Paulina Pikulik laureatką XVI Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

Paulina Pikulik laureatką XVI Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym
Paulina Pikulik laureatką XVI Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym
Paulina Pikulik laureatką XVI Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting