Skocz do zawartości

Maj

"Otoczmy troską życie" - XVII Pielgrzymka Sołtysów i Środowisk Wiejskich w Licheniu

Sołtysi oraz liderzy wiejscy z całego kraju przybędą 30 maja do Lichenia, aby oddać się modlitwie oraz spotkaniom i debatom poświęconym aktualnym i ważnym dla polskiej wsi i rolnictwa tematom.

XVII Krajowa Pielgrzymka Sołtysów i Środowisk Wiejskich w Licheniu odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

W tym roku, program pielgrzymki wzbogacony został o szkolenie na temat "Możliwości wykorzystania środków Unii Europejskiej na obszarach wiejskich".

Na spotkaniu z pielgrzymami, władze powiatu reprezentować będzie wicestarosta koniński.