Skocz do zawartości

Obchody "Dnia Strażaka"

Wczoraj, 14 maja br. w konińskim Klubie "Energetyk" odbyły się uroczyste obchody "Dnia Strażaka".

Na zaproszenie Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Koninie w uroczystości wzięli udział Wicestarosta Koniński Małgorzata Waszak oraz Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Nowak.

Podczas obchodów honorową odznaką tytułu "Zasłużony dla Powiatu Konińskiego" wyróżniono dowódcę Sekcji Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie - Grzegorza Matuszaka.

Ponadto Starostwo Powiatowe w Koninie przekazało dla konińskich strażaków 28 tys. zł. (ze środków Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej) w formie datacji na zakup sprzętu do przeprowadzania akcji ratowniczych (2 szt. motopomp szlamowych i 2 kompletów ubrań gazoszczelnych).