Jubileusz Orkiestry Dętej KWB "Konin"

W najbliższą sobotę, 16 maja br. o godz. 16.00 w Górniczym Domu Kultury "Oskard" w Koninie odbędzie się Akademia i Koncert Galowy z okazji 55-lecia Orkiestry Dętej Kopalni Węgla Brunatnego "Konin".

W Koncercie wezmą udział:

soliści Teatru Wielkiego w Łodzi:
- Patrycja Krzeszowska (Sopran)
- Krzysztof Marciniak (Tenor)
- Rafał Pikała (Bas)

pianista
- Piotr Szychowski - uczestnik XV Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego 2005 r.

Orkiestra Dęta KWB "Konin"
- Wojciech Jankowski (Dyrygent i Kierownik Artystyczny);
- Kamila Pacześna i Andrzej Majewski (prowadzenie)

Władze Powiatu Konińskiego podczas uroczystości reprezentować będzie Wicestarosta Małgorzata Waszak.

Akademia jubileuszowa z okazji 55-lecia Orkiestry Dętej KWB "Konin" będzie okazją do wręczenia odznak Tytułu honorowego "Zasłużony dla Powiatu Konińskiego".