II Międzynarodowe Study Tour "Ziemia Konińska 2009"

29 maja rozpocznie się II Międzynarodowe Study Tour "Ziemia Konińska 2009". Trwającą 3 dni imprezę zorganizowało Starostwo Powiatowe w Koninie we współpracy z Urzędem Miejskim w Koninie.

Zaproszenie do udziału w wizycie studyjnej przyjęli dziennikarze z partnerskich miast i powiatów z Niemiec, Estonii, Łotwy i Mołdawii a także dziennikarze piszący na łamach ogólnopolskich wydawnictw turystycznych.

Głównym celem "Study Tour" jest promocja Ziemi Konińskiej, jako atrakcyjnego miejsca wypoczynku, w którym zabytki kultury materialnej w połączeniu z bogactwem fauny i flory oraz atrakcyjnością jezior, stwarzają doskonałe warunki do uprawiania turystyki pieszej, wodnej i rowerowej.

Zaproszeni dziennikarze odwiedzą najciekawsze zakątki powiatu i miasta, aby zgodnie z regulaminem imprezy, mogli przygotować materiały promujące walory turystyczne Ziemi Konińskiej w celu ich opublikowania w wydawnictwach, które reprezentują.

Mamy nadzieję, że dzięki tej wizycie studyjnej, informacje o urokach naszego Regionu oraz jego atrakcyjnej ofercie turystycznej dotrą do szerokiego kręgu odbiorców i zachęcą do odwiedzenia naszych stron.