Delegacja z Regionu Lääne Viru w powiecie konińskim

Na zaproszenie Starosty Konińskiego, w dniach 29 maja - 1 czerwca, powiat koniński gościł będzie delegację z Regionu Lääne Viru w składzie: Gubernator Urmas Tamm oraz Tiina Halling z Centrum Kariery.

Głównym celem spotkania będzie uroczyste podpisanie protokołu w sprawie wspólnych przedsięwzięć na 2009 rok, który przewiduje m.in.: obustronne wizyty mające na celu wymianę doświadczeń w zakresie realizacji zadań służących rozwojowi przedsiębiorczości i przeciwdziałaniu bezrobociu; udział dziennikarzy z regionu Lääne Viru w II Międzynarodowym Study Tour "Ziemia Konińska"; wizytę w Estonii specjalistów ds. turystyki z powiatu a także wzajemną prezentację na stronach internetowych.

Goście z Estonii odwiedzą Powiatowy Urząd Pracy oraz firmy z powiatu konińskiego, korzystające ze wsparcia w ramach programów realizowanych przez PUP.

Program trzydniowej wizyty przewiduje również: udział delegacji w XII Targach Wierzby i Wikliny "Salix" w Wierzbniku, zwiedzanie Synagogi w Sompolnie, Kościoła Ewangelicko - Reformowanego w Żychlinie i konińskiej Starówki a także wizytę w gospodarstwach agroturystycznych w Izabelinie, Trójce, Zakrzewku i ośrodkach wypoczynkowych w Ślesinie i Gosławicach.