Wizyta delegacji powiatu konińskiego w Rejonie Kozjatyńskim

Powiat koniński rozszerza zakres współpracy z Rejonem Kozjatyńskim na Ukrainie o kolejny obszar współdziałania - pomoc społeczną.

Na zaproszenie Przewodniczącego Kozjatyńskiej Administracji Rejonowej - Wiktora Zaiczko - w dniach 1-5 marca br., delegacja powiatu konińskiego w składzie: Małgorzata Waszak Wicestarosta Koniński, Elżbieta Sroczyńska Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie, Jan Jastrzębski - kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Mielnicy, Tomasz Majewski - kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Ślesinie oraz Anneke Mulder i Lammert Meyer z holenderskiej Fundacji Stichting Eemsmond Helpt De Polen, odwiedzi Rejon Kozjatyński na Ukrainie.

Wizyta w zaprzyjaźnionym Kozjatyniu dotyczyć będzie głównie płaszczyzny pomocy społecznej, zwłaszcza w zakresie wsparcia osób niepełnosprawnych. Stąd też, zgodnie z programem pobytu, oprócz oficjalnego spotkania z władzami rejonu kozjatyńskiego, nasza delegacja odwiedzi szkołę i internat dla dzieci z wadami wzroku, dom spokojnej starości oraz szpital rejonowy w Kozjatyniu.

Ponadto gospodarze zaplanowali wizytę w Centrum Kultury Polskiej im. Tymosza Padury w Kozjatyniu oraz spotkanie z dziećmi, uczęszczającymi do polskiej niedzielnej szkoły.

Efektem tej wizyty będzie przekazanie przez holenderską Fundację Stichting Eemsmond Helpt De Polen, na przełomie marca i kwietnia br., sprzętu rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych z rejonu kozjatyńskiego.