Urodziny wszystkich harcerzy

Tegoroczny biwak z okazji urodzin założyciela scoutingu, Roberta Baden Powella, czyli tzw. Dnia Myśli Braterskiej odbędzie się w dniach 27 lutego - 1 marca.

Jak informuje Michał Janiak, zastępca komendanta biwaku ds. promocji, udział w biwaku i festiwalu zapowiedziało około 30 drużyn i gromad zuchowych z terenu Konina, Brzeźna, Wilczyna, Skulska, Brzeźna, Krzymowa. Bezpośrednio przed festiwalem nastąpi przemarsz uczestników ulicami Konina do KDK-u.

Punktem kulminacyjnym biwaku będzie III Festiwal Piosenki Harcerskiej - 28.02.2009, godz. 17.15 - sala Konińskiego Domu Kultury. W tym roku, organizatorzy postanowiliśmy przywrócić mu nazwę Wrzask - tak aby miał on kontynuację z roku na rok. Myślą przewodnią festiwalu jest "Indeks pieśni zakazanych", zawierających około 40 piosenek, które wg organizatorów uznane zostały za muzycznie wyeksploatowane, a śpiewane przez skautów i wędrowców przy ogniskach oraz na rajdach.