Powiatowy maraton sportowy

Ubiegły tydzień w powiecie obfitował w wydarzenia sportowe. Sportowy maraton rozpoczęły Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w Piłkę Siatkową Chłopców.

O tytuł mistrzowski i puchar Starosty rywalizowały drużyny ze Skulska, Kleczewa, Sompolna, Rzgowa, Wilczyna i Rychwała. Triumfowali młodzi siatkarze z Wilczyna, którzy w ścisłym finale pokonali zawodników z Sompolna w setach 2:1. Obok mistrzów z Wilczyna i wicemistrzów z Sompolna na podium stanęła także drużyna ze Rzgowa.

Następnego dnia, tj. 3 lutego, do sportowej rywalizacji stanęły siatkarki. Mistrzostwo Powiatu Szkół Podstawowych w Piłkę Siatkową Dziewcząt wywalczyły zawodniczki z Wilczyna, które powtórzyły sukces swoich kolegów, wygrywając z drużyną z Kazimierza Biskupiego w setach 2:1. Trzecie miejsce zajęły reprezentantki Sompolna.

W środę, 4 lutego, emocji sportowych dostarczyli uczestnicy Drużynowych Mistrzostw Powiatu Wszystkich Szkół w Tenisie Stołowym. Zawody rozegrane zostały w dwóch kategoriach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczęta.
W kategorii "szkoły podstawowe", wśród dziewcząt najlepsza okazała się drużyna z Dobrosołowa, z kolei, miejsca II i III wywalczyły zawodniczki ze Smólnika i Żychlina.
W rywalizacji chłopców, mistrzostwo zdobyli zawodnicy z Królikowa, pokonując drużynę z Dobrosołowa i Osieczy. W kategorii "gimnazja", współzawodnictwo dziewcząt zakończyły na najwyższym stopniu podium zawodniczki z Kazimierza Biskupiego, które pokonały drużynę z Liśca Wielkiego i Mąkolna. Z kolei, w rywalizacji chłopców, tytuł Mistrza Powiatu zdobyli reprezentanci Starego Miasta. Punktowane miejsca wywalczyli także zawodnicy z Mąkolna i Goliny.

Tenis stołowy królował na hali sportowej w Ślesinie także następnego dnia.
W Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu w Tenisie Stołowym wzięło udział 50 zawodników, rywalizujących ze sobą w dwóch kategoriach: "gimnazja" i "seniorzy".
Wśród gimnazjalistek, najwyżej sklasyfikowana została Nikoletta Kulczak z Kazimierza Biskupiego a drugie i trzecie miejsce zajęły Kamila Pilarczyk z Goliny i Natalia Cichocka z Mąkolna. W kategorii "senior" bezkonkurencyjna okazała się Ewelina Czarkowska z Sompolna, która w klasyfikacji końcowej pokonała Joannę Hunt z Sompolna i Renatę Cegielską z Żychlina. We współzawodnictwie chłopców, najlepsze wyniki osiągnęli Arkadiusz Kmieczyński z gimnazjum w Golinie oraz Dawid Kujawa ze Starego Miasta i Daniel Woźniak ze Rzgowa. W rywalizacji "seniorów", pierwsze miejsce wywalczył Tomasz Zieliński z Mąkolna, drugie Mateusz Zając a trzecie - Dawid Grzelak z Sompolna.

Sportowy tydzień w powiecie zakończyły Mistrzostwa Powiatu Nauczycieli w Piłkę Siatkową. 6 lutego na hali w Sompolnie spotkały się drużyny z Kramska, Krzymowa, Rychwała, Sompolna, Goliny i Rzgowa.
Mecze rozegrane zostały metodą "każdy z każdym" w dwóch grupach wyłonionych drogą losowania. W walce o III miejsce zmierzyły się zespoły z Goliny i Sompolna. Nauczyciele z Sompolna pokonali rywali wygrywając 2 z 3 setów. W finałowym pojedynku pomiędzy Rychwałem a Krzymowem lepszą drużyną okazał się Rychwał, który tym samym zachował tytuł Mistrza Powiatu.
Zwycięzcy wszystkich konkurencji sportowych otrzymali Puchary ufundowane przez Starostę Konińskiego.