Powiat na Targach Turystycznych we Wrocławiu

Ponad 200 firm z całego świata przybyło w miniony weekend do Wrocławia, aby zaprezentować się na Międzynarodowych Targach Turystycznych w Hali Stulecia. Wśród wystawców nie zabrakło również konińskiego akcentu. Pod wspólnym szyldem Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej z Poznania (WOT), zaprezentowały się: powiat koniński, miasto Konin oraz Międzygminny Związek Turystyczny "Wielkopolska Gościnna".

Celem ekspozycji było przedstawienie atrakcji turystycznych całego województwa, a zarazem podkreślenie unikatowości jego poszczególnych regionów. Jest to kolejny przejaw współpracy samorządów i organizacji z Wielkopolski na rzecz wspólnej promocji turystycznej.

Dla ponad 9 tys. osób, które odwiedziły targi, była to doskonała okazja, aby zaplanować weekendowe wyjazdy czy wakacyjne urlopy. Organizatorzy imprezy przygotowali bowiem szereg atrakcji, m.in. spotkanie z Wojciechem Cejrowskim oraz Bogusławem Ogrodnikiem.

Każdy odwiedzający nasze stoisko wystawiennicze otrzymywał wyczerpujące informacje o regionie wraz z kompletem specjalnie przygotowanych wydawnictw promocyjnych. Całość uzupełniały materiały reklamowe przygotowane przez podmioty branży turystycznej, działające na terenie naszego powiatu.

Warto podkreślić, że znajomość konińskiego regionu wśród odwiedzających stoisko turystów była olbrzymia. Nasi południowi sąsiedzi chętnie pytali o oferty wypoczynku nad konińskimi jeziorami czy też w pobliżu licheńskiej Bazyliki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się oferty gospodarstw agroturystycznych oraz ośrodków wypoczynkowych. Wielu ciekawiły również możliwości aktywnych form spędzania czasu w naszym regionie.

Udział w MTT we Wrocławiu zapoczątkował cykl imprez wystawienniczych, na których w tym roku prezentować się będzie powiat koniński.

Zgodnie z sugestiami lokalnej branży turystycznej, rozszerzyliśmy zakres tegorocznej promocji targowej. W lutym, do spędzenia urlopów w regionie konińskim, zachęcać będziemy mieszkańców aglomeracji łódzkiej oraz Śląska.