Powiat koniński zaprezentował się turystom na Śląsku

Po udziale w imprezie wystawienniczej we Wrocławiu, konińskie Starostwo zaprezentowało walory przyrodniczo - krajobrazowe powiatu na Międzynarodowych Targach Turystyki, Rekreacji i Wypoczynku "INTOUREX 2009" w Sosnowcu.

Największe spotkanie branży turystycznej w południowej Polsce odbyło się w dniach 20 - 22 luty w sosnowieckim Centrum Targowo-Wystawienniczym Expo-Silesia i zgromadziło ponad 150 wystawców z kraju i zagranicy.

Goście Targów mogli zapoznać się z ofertami narodowych i regionalnych organizacji turystycznych, touroperatorów, biur podróży, obiektów noclegowych, przewoźników, ubezpieczycieli, wydawnictw turystycznych a także samorządów lokalnych oraz wystawców prywatnych.

Miło nam poinformować, że dużą popularnością cieszyło się także stoisko Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej z Poznania (WOT), pod szyldem której zaprezentowały się powiat koniński, Konin i Kalisz oraz Lokalna Organizacja Turystyczna "Leszno Region".

Celem wspólnej ekspozycji była promocja walorów turystycznych oraz kulturowych całego województwa, z jednoczesnym podkreśleniem unikatowości jego regionów.

Zainteresowani spędzeniem wakacji w Wielkopolsce najczęściej pytali o aktywne formy wypoczynku nad konińskimi jeziorami oraz o oferty gospodarstw agroturystycznych i pensjonatów. Chętnie korzystali także z dostępnych na stoisku wydawnictw promocyjnych powiatu konińskiego oraz materiałów reklamowych przygotowanych przez podmioty branży turystycznej.

Niebawem, tj. w dniach 27 luty - 1 marca, aktualną ofertę turystyczną powiatu konińskiego będą mogli poznać goście Międzynarodowej Wystawy Turystycznej "Na styku kultur" w Łodzi. Zapraszamy.

Powiat koniński zaprezentował się turystom na Śląsku