Podsumowano osiągnięcia sportowe Powiatu Konińskiego w 2008r.

5 lutego odbyło się uroczyste podsumowanie osiągnięć sportowych Powiatu Konińskiego w 2008r. A było co podsumować i czym się pochwalić.

W ubiegłym roku, powiat koniński przeprowadził ponad 130 zawodów sportowych z udziałem dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Zadania służące popularyzacji sportu realizował wspólnie z Ludowym Związkiem Sportowym, Szkolnym Związkiem Sportowym a także z klubami sportowymi działającymi na terenie miasta i powiatu.

Za duży sukces należy uznać wzrost zainteresowania mieszkańców udziałem w powiatowych imprezach, realizowanych w ramach programu "Sport dla wszystkich" oraz "Sport wszystkich dzieci".

Jak podkreśliła wicestarosta Małgorzata Waszak, osiągnięcia sportowców z powiatu są zasługą wielu zaangażowanych ludzi, którzy wpisują się w proces upowszechniania kultury fizycznej swoją codzienną pracą. Podczas uroczystości, nie zabrakło więc podziękowań a honorowe odznaczenia i nagrody otrzymało aż 16 osób, 7 szkół i warsztat terapii zajęciowej.

Za bezinteresowny trud włożony w rozwój sportu na terenie powiatu, tytułem "zasłużony dla powiatu konińskiego" uhonorowani zostali Daniel Bednarek i Janusz Kwieciński. Z kolei, Mariusz Budny, Maciej Bieniaszczyk, Bartosz Drewniacki, Jacek Duniecki i Piotr Szymański wyróżnieni zostali Odznaką Honorową Szkolnego Związku Sportowego "Zasłużony dla sportu szkolnego" .
Ubiegły rok obfitował także w sukcesy naszych reprezentantów w zawodach ogólnopolskich i na arenie międzynarodowej. Za wybitne osiągnięcia sportowe, utytułowani zawodnicy: Artur Roztropiński, Martyna Albanowska, Michał Adamczyk, Tomasz Szczepaniak, Justyna Woźniak i Krystian Krygier oraz współtwórcy ich sukcesów, trenerzy i działacze: Stanisław Kamocki, Marian Kulesa i Zdzisław Nowak otrzymali nagrody pieniężne Starosty Konińskiego.

Dobry wynik osiągnął powiat także we współzawodnictwie zespołowym, m.in. wśród 31 powiatów rywalizujących o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego, zajęliśmy 5 miejsce w wojewódzkich zawodach sportowo - turystycznych.
Na podkreślenie zasługują także ubiegłoroczne wyniki naszych szkół w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej SZS "Wielkopolska". Wyróżnienia za współzawodnictwo sportowe w ramach Szkolnego Związku Sportowego "Wielkopolska" otrzymały wczoraj szkoły podstawowe w : Kawnicach, Sompolnie i Królikowie, gimnazja: w Mąkolnie, Kazimierzu Biskupim i Brzeźnie oraz Zespół Szkół Ekonomiczno - Usługowych w Żychlinie.

Po raz pierwszy, za wyróżniające się wyniki sportowe nagrodzony został także Warsztat Terapii Zajęciowej w Paprotni.
Utalentowanych sportowców oraz pełnych oddania trenerów i działaczy sportowych, w powiecie konińskim nie brakuje. Jednak trudno byłoby oczekiwać sukcesów, gdyby nie dbałość samorządów o rozwój bazy sportowej na terenie powiatu. Dzięki temu, każda gmina posiada obiekt sportowy, w którym można przeprowadzać zawody rangi mistrzostw.
Z kolei, rok 2009 wydaje się być rekordowym pod względem budowy boisk w powiecie.

Do projektu "Moje Boisko - Orlik 2012" przystąpią gminy : Wilczyn, Kleczew, Kazimierz Biskupi, Ślesin, Krzymów i Rychwał. Natomiast konińskie Starostwo zakończy budowę boiska przy ZSP w Kleczewie oraz rozpocznie prace związane z budową kompleksu boisk przy ZSP w Sompolnie. Kalendarz imprez na rok bieżący przewiduje także zdecydowanie bogatszą ofertę sportową, adresowaną do wszystkich mieszkańców powiatu.

Podsumowano osiągnięcia sportowe Powiatu Konińskiego w 2008r.