Skocz do zawartości

O przyszłości energetycznej Regionu przy "okrągłym stole"

Dziś, w Powiatowym Urzędzie Pracy w Koninie odbędzie się debata poświęcona energetycznej przyszłości regionu konińskiego. Samorząd powiatu reprezentować w niej będą Starosta Stanisław Bielik i Wicestarosta Małgorzata Waszak.

Na zaproszenie posła Tomasza Nowaka , dziś o 9.00 w sali konferencyjnej PUP spotkają się politycy, samorządowcy oraz przedstawiciele sektora paliwowego - energetyczno aby wymienić poglądy i stanowiska w sprawie budowy odkrywek węgla brunatnego na terenie gmin powiatu konińskiego.

Podczas posiedzenia przedstawiona zostanie m.in. strategia energetyczna kraju do 2030r., w tym plany tworzenia nowych odkrywek przez KWB "Konin" a także struktura zatrudnienia w gminach o potencjale górniczym.