Nagroda finansowa za tytuł "Powiat Przyjazny Środowisku"

Uhonorowanie Powiatu Konińskiego tytułem "Powiat Przyjazny Środowisku" w X edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego znalazło uznanie Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, który z tej okazji przyznał konińskiemu Starostwu nagrodę finansową w wysokości 50 tys. zł.

Nagroda przekazana zostanie w formie dotacji na realizację tegorocznych przedsięwzięć ekologicznych. Dodatkowe środki pozyskane na ochronę środowiska umożliwią samorządowi powiatowemu rozszerzenie działań i inwestycji mających korzystny wpływ na środowisko naturalne.