Konferencje dla Pedagogów

Dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno - Pedagogiczna w Ślesinie Małgorzata Sobieraj informuje, że w miesiącu marcu odbędą się konferencje nt. "Postępowanie z nieletnimi zagrożonymi demoralizacją i przestępczością - procedury interwencyjne podejmowane przez szkołę i instytucje wspierające", na które serdecznie zapraszamy pedagogów szkół z terenu oddziaływania Poradni w Ślesinie i Filii w Koninie.

W trakcie konferencji przewidziane są wystąpienia przedstawicieli:

• Kuratorium Oświaty w Poznaniu - Wydział Nadzoru Pedagogicznego w Koninie;
  • Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie;
  • Kuratorskiej Służby Sądowej Sądu Rejonowego w Koninie;
  • Komendy Miejskiej Policji w Koninie;

Celem konferencji jest podjecie dyskusji nad wypracowywaniem zintegrowanych, ujednoliconych oddziaływań w zakresie podejmowania działań interwencyjnych i udzielania pomocy uczniom w sytuacjach zagrożenia niedostosowaniem społecznym, demoralizacją i przestępczością.

Konferencje odbędą w dniach:

• 11.03.2009 r. o godzinie 10.00 w Starostwie Powiatowym w Koninie ul. Aleje 1-go Maja 9 (Sala Sesyjna) dla terenu oddziaływania Filii w Koninie gminy: Rychwał, Grodziec, Rzgów, Stare Miasto, Kramsk, Krzymów, Kazimierz Biskupi, Golina;
  • 27.03.2009 r. o godzinie 10.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie ul. Młodzieżowa 11, dla terenu oddziaływania Poradni w Ślesinie gminy: Ślesin, Skulsk, Sompolno, Wierzbinek, Kleczew, Wilczyn.